Чому німіють пальці рук?

Чому німіють пальці рук?

Зустрівшись на прогулянці в парку, дві жінки похилого віку вели невимушену бесіду про близьких і далеких родичів, знайомих і не дуже, і, звичайно, про підростаюче покоління. Побачивши двох ефектних дам, поспішають додому, нарікають: «Ох, до чого ж псують цих красунь такі величезні пакети з продуктами! Так адже і ми тягали тяжкості все життя, а зараз ні рук, ні ніг не відчуваємо, а пальці на руках взагалі не слухаються. Видно, час прийшов.»

Чому німіють пальці рук у жінок?

Такий стан спостерігається практично у 90% жінок. І не завжди виною тому є тяжкості. Перерахуємо кілька факторів, що впливають на виникнення даних симптомів.

Ворог бухгалтерів і програмістів – синдром зап'ястного каналу

Дуже часто у таких фахівців, як програмісти та бухгалтери, з'являється синдром зап'ястного каналу, що викликає оніміння пальців з-за одноманітного виконання роботи. Монотонний рух кистей рук у процесі виконання роботи притаманне також працівників швейного виробництва, операторів комп'ютерного набору, секретарів, а також тим, хто протягом робочого дня заповнює різні документи.

А адже саме в основному жінки виконують таку роботу. Звідси і пов'язані з цим захворювання – зниження чутливості кінцівок, атрофія великого пальця кистей рук, підшкірне поколювання, оніміння.

У всьому винен остеохондроз

Виявляється, саме остеохондроз і винен у оніміння пальців рук. Це відбувається тому, що з шийних судинно-нервових пучків беруть початок судини і нерви рук. З віковими змінами, генетичною схильністю, а також звичкою вести малорухливий спосіб життя на хребті з'являються шкідливі сольові відкладення. Вони-то і обмежують судинно-нервові пучки, що і приводить до оніміння.

Також «допомагають» виникнення цього захворювання викривлення постави, міжхребцеві грижі, постійні підйоми з незручного становища вантажів, а також їх носіння. Виникають грижі і сколіози в основному або праворуч, або ліворуч. Тому і відбувається оніміння або на правій, чи на лівій руці.

Серце «підкачала»

Майже кожна жінка прокидалася вночі від того, що «руку відлежала». Як раз це і призводить до збою роботи серця. Всілякі відхилення в його роботі (серцева недостатність, стенокардія, підвищений артеріальний тиск, венозний застій) можуть призвести до вищеперелічених симптомів. Також у деяких людей пальці рук і ніг майже завжди бувають холодними, а при впливі холодної температури води або повітря взагалі біліють і німіють подушечки пальців на обох руках. Це відбувається при хворобі Рейно.

Що робити якщо німіють пальці рук?

У кожному з наведених випадків необхідно діяти, не відкладаючи на потім візит до лікаря. Спочатку потрібно звернутися до лікуючого терапевта, а він вже після обстеження і з'ясування причини того, що саме викликає ваш недуга, призначить відповідне лікування того захворювання, із-за якого і німіють пальці рук.

При неправильній поставі, відкладення солей, зап'ястному синдромі дуже добре використовувати комплекси фізичних навантажень, що складаються з масажу комірцевої зони і вправ для рук. Вони зменшують больові відчуття і поліпшать кровообіг.

До таких вправ можна віднести такі:

Чому німіють пальці рук?

 1. Сидячи на стільці, піднести руки над головою і струсити ними кілька разів, розслабивши при цьому кисті. Потім опустити руки вниз, розслабити і струснути кілька разів внизу. Виконати 8-10 разів.
 2. Стоячи на підлозі, руки розвести в сторони до рівня плечей, кисті зібрати в кулаки. Виконувати обертальні рухи в різні боки 8 разів. Далі опустити руки і розслабити їх. Такі рухи повторити не менше 10 разів.
 3. Стоячи на підлозі, стати прямо, витягнувши руки вперед на рівні плечей. Пальці з силою зібрати в кулак, а потім розправити їх. Так виконати 10-12 разів. Далі опустити руки і розслабити їх на 5 секунд. Цю вправу краще повторити 10 разів.
 4. Сидячи на стільці, сперся на спинку, руки покласти на коліна. Повільно виконувати кругові обертання головою зліва направо і назад по 4 рази. Потім вгору, закидаючи голову і дивлячись на стелю, і вниз, торкаючись підборіддям грудей. Повторити необхідно також 4 рази, намагаючись зберігати рівновагу.

Виконуйте ці вправи, не лінуючись, регулярно 2 рази протягом дня.

Запишіться до масажиста та відвідуйте його хоча б 2 рази протягом року, проконсультувавшись заздалегідь з фахівцем.

Правильне чергування фізичних навантажень зі зміною положення, максимальне перебування на вулиці, розподіл підйому тягарів, зміцнення м'язів хребта – все це сприяє одужанню.

Дотримуйтеся порад - і ви будете здорові на радість собі і своїм близьким!

Схожі статті:

 • Німіють руки при вагітності

  Часто виходить так, що жінка, яка знаходитися в положенні, відчуває себе протягом всього терміну не надто добре і час від часу скаржиться. Майбутні мами швидше втомлюються, відчувають печію, стаю...

 • Набрякають пальці рук

  Наявність набряків у будь-якої людини може говорити про ознаки будь-яких прихованих захворювань. Досить одного погляду на свої долоні, щоб зрозуміти, що в організмі накопичилася зайва рідина, яка...

 • Чому німіють пальці на ногах?

  Кожній людині ще з раннього дитинства знайоме таке відчуття, оніміння. Напевно граючи в пісочниці або довго дивлячись мультфільм по телевізору, в загальному, нерухомо сидячи в одній позі, ви відч...

 • Флораріум своїми руками

  Неважко здогадатися, що слово «флораріум» передбачає скляну посудину - наприклад, акваріум, в якому мешкає рослинний світ. Такий вид домашнього квітникарства з'явився приблизно два століття тому,...

 • Чоловічі браслети своїми руками

  Застосовуючи різні прийоми, можна виготовити гарний чоловічий аксесуар. Розглянемо три приклади створення браслета. Чоловічий шкіряний браслет своїми руками - спрощений варіант Отже, в роботі нам...