Біль в попереку зліва

Біль в попереку зліва

Часто людей середнього та похилого віку турбують болі в попереку з лівого боку. Це трапляється досить часто і може торкнутися кожного. Однак не займайтеся лікуванням самостійно, якщо ви відчули таку біль. Спочатку потрібно точно визначити її джерело. Причин у таких болів може бути маса.

Причини болю в попереку зліва

Умовно можна виділити наступні причини болю в попереку зліва:

 1. Механічні пошкодження і захворювання, пов'язані із кістково-суглобової системи - це може бути розтягнення м'язів і зв'язок, різні пошкодження хребта (мікротравми хребців, компресійні переломи), а також порушення постави (кіфоз, сколіоз), остеохондроз та інше.
 2. Інфекційні захворювання - біль, як наслідок розвитку різних інфекцій (ендокардит, епідуральний абсцес, гнійний дисц, грип, остеомієліт хребта, туберкульозний спондиліт, інфекційні запалення внутрішніх органів, які розташовуються поблизу попереку).
 3. Онкологічні захворювання - такий біль виникає при різних пухлинах внутрішніх органів, лімфомах, метастазах у хребті, мієломної хвороби і лифогранулематозе.
 4. Порушення метаболізму - болі можуть виникнути через остеомаляції, остеопорозу, алкаптонурии, гемохроматозу та інших метаболічних порушень в організмі.
 5. Психологічні та неврологічні розлади - такі болі можуть проявлятися при оперізувальному лишаї, фибромиалгии, деформуючому остозе і т. д.

Болі в попереку зліва при проблемах зі спиною

Часто при малої рухової активності способі життя з'являються тупий, тягучий біль. Це пояснюється рідкою зміною поз при одноманітній роботі. Занадто важка фізичне навантаження також чревата болем у попереку. Це як загальна натруженность м'язів, яка не шкідлива, так і наслідок порушення біомеханіки тіла, що загрожує ускладненнями. Якщо больові відчуття не пов'язані з процесом запалення, то у стані спокою вони поступово проходять.

Якщо крім болю в попереку ви спостерігаєте утруднення в русі або поколювання й оніміння в ногах, то можливо, має місце спондилолістез - зміщення хребця.

Якщо ви відчули різкий біль у попереку, свого роду простріл зліва (люмбаго), і при будь-якому русі і навіть подиху вона стає все сильніше, то вона швидше за все викликана ревматичними захворюваннями, поперекової грижею, випаданням міжхребцевого диска і т. д.

Також, такий біль може бути викликана запалення сідничного нерва або ж. Зазвичай така біль стає сильнішою при ходьбі, може віддавати в стегно або в сідницю.

Болі в попереку при захворюванні внутрішніх органів

Різноманітні порушення в роботі внутрішніх органів можуть також викликати больові відчуття в попереку. Серед таких органів:

 • підшлункова залоза;
 • кишечник;
 • ліва нирка;
 • селезінка;
 • лівий яєчник.

Біль в попереку зліва

Різке поколювання в попереку, підвищена температура і порушення сечовипускання - симптоми сечокам'яної хвороби.

Якщо біль віддає в низ живота і підребер'ї, то можна говорити про патології лівої нирки. Вона характеризується безперервною болями в районі попереку.

Тупі болі в попереку і в області живота у жінок можуть бути симптомами міоми матки. Найчастіше це єдині проявляються симптоми. Тому жінки повинні особливо уважно прислухатися до сигналів свого організму.

Запалення яєчників також викликає безперервні больові відчуття з ураженої сторони. Найчастіше це захворювання супроводжується порушенням менструального циклу, різними виділеннями і болем під час статевої близькості.

У будь-якому випадку, навіть якщо ви відзначили у себе які-небудь з наведених вище симптомів, не займайтеся самолікуванням. Обов'язкова консультація лікаря. Тільки він призначить відповідне обстеження і лікування. Тільки тоді ваше лікування буде адекватним і ефективним.

Схожі статті:

 • Біль зліва під ребрами

  Подібні хворобливі відчуття є знаком, що вказує на передінфарктний стан або захворювання, пов'язані з порушенням нормальної роботи серця. Але це далеко не все патології, що характеризуються описа...

 • Біль у шиї зліва

  Здоров'я часто турбує людину, але звертатися до фахівця поспішає не кожен. Багато поспішають до лікаря тільки тоді, коли більше не можуть терпіти біль. Біль у тілі – проблема номер один, особливо...

 • Біль у грудях зліва

  В організмі здорової людини ніколи не виникає такого симптому, як біль, він не відчуває хворобливих відчуттів в своїх органах. Бувають випадки, коли в області грудної клітини зліва виникає неприє...

 • Біль в попереку праворуч

  Якщо вас турбують болі в попереку, які зміщені праворуч, то це досить серйозний сигнал, що означає наявність якого-небудь захворювання в гострій або хронічній формі. Тільки звернувшись до лікаря,...

 • Німесил інструкція по застосуванню

  Фармакологічна дія Німесил володіє вираженою анальгезирующей, жарознижувальну та протизапальну активність. Препарат діє за принципом зниження вироблення простогландинов. Німесил забезпечує більшу...